دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت
1395/03/18
برگزاري نشست تخصصي شوراي استاني علوم و فناوري سلولهاي بنيادي و پزشكي بازساختي
 جناب آقاي دكتر حميديه دبير محترم ستاد توسعه علوم و فناوريهاي سلولهاي بنيادي معاونت علمي رياست جمهوري در نخستين نشست تخصصي شوراي استاني علوم و فناوري سلولهاي بنيادي و پزشكي بازساختي با تاكيد بر جايگاه ويِژه اين دانشگاه در بين دانشگاههاي كشوردراين زمينه از مديران براي عضويت و شركت در كارگروه هاي وزارتخانه اي در اين حيطه دعوت كردند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي چهارمحال و بختياري در نخستين نشست اين شورا گفت: ساماندهي فعاليت هاي انجام گرفته در حوزه فناوري سلول هاي بنيادي و توسعه و ارتقاي اين فعاليت ها از مهمترين اهداف تشكيل شوراي استاني علوم و فناوري سلولهاي بنيادي و پزشكي بازساختي است.
مرتضي هاشم زاده افزود: اين شورا درصدد است تا نتايج تحقيقات و فعاليت هاي علمي انجام گرفته در استان را به عنوان خدمات باليني در اختيار بيماران قرار دهد و از سوي ديگر با توليد محصول براي استان و كشور ثروت آفرين باشد.
وي، فناوري سلول هاي بنيادي را يكي از مهمترين رويكردهاي درماني دانست و تصريح كرد: با استفاده از فناوري سلول هاي بنيادي ديگر كسي نگران از دست دادن عضوي از بدن خود نيست .
رييس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد با تاكيد بر همكاري محققان و مراكز علمي استان در پيشبرد برنامه هاي اين شورا، افزود: بايد تحقيقاتي كه در حوزه سلول هاي بنيادي انجام مي گيرد، ساماندهي شود تا شاهد ثروت آفريني و توليد محصولات در اين حوزه باشيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست با تاكيد بر هم افزايي دانشگاه هاي استان، گفت: دانشگاه هاي استان 10 روز فرصت دارند تا با معرفي توانمندي ها و ظرفيت هاي خود در حوزه فناوري هاي سلول هاي بنيادي، در پيشبرد برنامه هاي اين شورا مشاركت كنند.
خدابخش مرادي افزود: با ساماندهي فعاليت هاي اين حوزه بزودي شاهد تدوين بانك اطلاعاتي جامع سلول هاي بنيادي استان خواهيم بود.
تعداد بازدید:
28
نویسنده:
منبع:
ابوالقاسم شريفي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:8
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal