دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۷ شنبه ۲ تير
1395/03/18
برگزاري نشست تخصصي شوراي استاني علوم و فناوري سلولهاي بنيادي و پزشكي بازساختي
 جناب آقاي دكتر حميديه دبير محترم ستاد توسعه علوم و فناوريهاي سلولهاي بنيادي معاونت علمي رياست جمهوري در نخستين نشست تخصصي شوراي استاني علوم و فناوري سلولهاي بنيادي و پزشكي بازساختي با تاكيد بر جايگاه ويِژه اين دانشگاه در بين دانشگاههاي كشوردراين زمينه از مديران براي عضويت و شركت در كارگروه هاي وزارتخانه اي در اين حيطه دعوت كردند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي چهارمحال و بختياري در نخستين نشست اين شورا گفت: ساماندهي فعاليت هاي انجام گرفته در حوزه فناوري سلول هاي بنيادي و توسعه و ارتقاي اين فعاليت ها از مهمترين اهداف تشكيل شوراي استاني علوم و فناوري سلولهاي بنيادي و پزشكي بازساختي است.
مرتضي هاشم زاده افزود: اين شورا درصدد است تا نتايج تحقيقات و فعاليت هاي علمي انجام گرفته در استان را به عنوان خدمات باليني در اختيار بيماران قرار دهد و از سوي ديگر با توليد محصول براي استان و كشور ثروت آفرين باشد.
وي، فناوري سلول هاي بنيادي را يكي از مهمترين رويكردهاي درماني دانست و تصريح كرد: با استفاده از فناوري سلول هاي بنيادي ديگر كسي نگران از دست دادن عضوي از بدن خود نيست .
رييس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد با تاكيد بر همكاري محققان و مراكز علمي استان در پيشبرد برنامه هاي اين شورا، افزود: بايد تحقيقاتي كه در حوزه سلول هاي بنيادي انجام مي گيرد، ساماندهي شود تا شاهد ثروت آفريني و توليد محصولات در اين حوزه باشيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست با تاكيد بر هم افزايي دانشگاه هاي استان، گفت: دانشگاه هاي استان 10 روز فرصت دارند تا با معرفي توانمندي ها و ظرفيت هاي خود در حوزه فناوري هاي سلول هاي بنيادي، در پيشبرد برنامه هاي اين شورا مشاركت كنند.
خدابخش مرادي افزود: با ساماندهي فعاليت هاي اين حوزه بزودي شاهد تدوين بانك اطلاعاتي جامع سلول هاي بنيادي استان خواهيم بود.
تعداد بازدید:
26
نویسنده:
منبع:
ابوالقاسم شريفي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:8
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كدپستي : 8815713471    تلفن : 33342414 -038
vcrt@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1397/04/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal