دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۶/۲۹
1392/03/19
آشنایی پزشکان با روش درمانی بالنیت(مراقبه از خود)

به گزارش دفتر وب دا در شهركرد- پزشکان چهارمحال و بختیاری طی دو روز با شرکت درکارگاه های آموزشی پنجمين کنگره ملی سایکوسوماتیک دردانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با روش درمانی بالنیت(مراقبه از خود) آشنا شدند.
   
یکی از محققان روش بالنیت وعضو انجمن بین المللی پزشکی و روان درمانی رازی در حاشیه این کنگره اظهار داشت: در درمان بیماری ها دو نوع درمان بیمار و مراقبه از پزشکان و درمانگران وجود دارد.

دکتر نوربت گونسل افزود: روش درمانی بالنیت، برای جلوگیری از تاثیر مشکلات بیماران بر پزشکان و درمانگران و بروز مشکلات روحی و روانی بر این قشر انجام می شوند.

وی تصریح کرد: پزشکان و درمانگران می توانند با فرا گرفتن این شیوه درمانی از خود مراقبت کنند تا دچار مشکلات روحی و روانی در تماس با بیماران نشوند.

گونسل افزود: روش بالنیت توسط یک سرپرست مربی که طی سه سال آموزش های لازم در خصوص شیوه درمانی بالینت را فرا گرفته به یک گروه ۱۲ نفر که متشکل از پزشکان، درمانگران و روانشناسان است آموزش داده می شود.

این محقق روش بالینت خاطرنشان کرد: دراین روش یک نفر ازاعضای این گروه مشکلات بیمار و احساسات منفی و مشکلاتی که دراثر شنیدن مشکلات بیمار برایش پیش آمده را بازگو می کند تا با مشخص شدن معضلات بین بیمار و پزشک بتوان به حفظ سلامت روحی پزشک کمک کرد.

گونسل افزود: هم اکنون روش درمانی بالینت در ۳۰ کشور دنیا اجرا می شود و این شیوه در ایران نیز تاکنون به پزشکان و درمانگران دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه آزاد خوراسگان و درکنگره هیپنوتیزم مشهد آموزش داده شده است.
بر اساس اين گزارش، روش بالینت(مراقبه پزشک از خود) در سال ۱۹۵۰ توسط بالینچ پزشک مجارستانی ابداع و درکشورانگلستان اجرا شد.
تعداد بازدید:
62
نویسنده:
منبع:
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كدپستي : 8815713471    تلفن : 33342414 -038
vcrt@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/06/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-