دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۷ شنبه ۲ تير
1394/06/23
برنامه‌ريزي براي تصويب بودجه‌هاي تحقيقاتي كوچك كميته هاي تحقيقات دانشجويي

دكترشاهين آخوند زاده قائم ‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در شانزدهمين كنگره سالانه ملي و ششمين كنگره بين المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشكي كشور در زنجان گفت: برنامه‌ريزي براي تزريق بودجه‌هاي تحقيقاتي كوچك براي كميته هاي تحقيقات دانشجويي انجام شده است.
به گزارش روابط عمومي معاونت تحقيقات و فناوري، دكتر شاهين آخوندزاده در شانزدهمين كنگره سالانه ملي و ششمين كنگره بين‌المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشكي كه در سالن همايش هاي بين المللي روزبه در زنجان برگزار شد، تحقيقات را يك كار فرهنگي برشمرد و اظهار كرد: حضور تا نيمه‌هاي شب در آزمايشگاه‌ها و انجام كار علمي ماهيت يك كار فرهنگي محسوب مي‌شود و تأكيد كرد: پژوهش صبر و تحمل و صعود پله به پله و درنهايت انجام كار گروهي و اعتمادبه‌نفس را در بين دانشجويان تقويت و ارتقا مي‌دهد.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به رتبه 16 كشور در توليد علم اشاره و اضافه كرد: كسب اين رتبه بيانگر عملكرد مطلوب دانشجويان و اساتيد كشور دارد كه ماحصل مديريت و اعتبار تزريق‌شده نيست بلكه نتيجه كار نسل جوان علاقه‌مند به فعاليت در اين حوزه است كه بايد قدر دانسته شود.
دكتر آخوندزاده از وجود يك هزار و 564 مقاله با آدرس كميته هاي تحقيقات دانشجويي در بانك‌هاي اطلاعاتي خبر داد و ادامه داد: همه بايد به سمت حمايت از تحقيق در مقطع دانشجويي ترغيب شوند چرا كه به تسريع تحقيقات علمي كمك مي‌كند.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تربيت دانشجو را مهم‌ترين هدف دانشگاه‌هاي علوم پزشكي اعلام كرد و افزود: اولويت نخست دانشگاه‌ها تربيت پزشكان و پرستاران و ساير حرفه هاي پزشكي مجرب و در كنار آن پژوهشگر خوب است.
دكتر آخوندزاده با بيان اينكه پژوهش بايد در كنار آموزش مناسب باشد و نبايد آموزش را فداي پژوهش كرد، افزود: دانشجو بهره‌مندي از حضور يك استاد باتجربه را بايد در الويت كار خود قرار دهد.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از برنامه‌ريزي براي تصويب بودجه‌هاي تحقيقاتي كوچك دانشگاهي خبر داد و افزود: بودجه تحقيقات دانشگاهي كوچك 2 ميليون تومان است و وزارتخانه براي دانشجويان محقق بعد از فارغ‌التحصيلي هم برنامه‌هايي را پيش‌بيني كرده است.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي حمايت از كميته‌هاي تحقيقات دانشجويي را از ديگر برنامه‌هاي وزارتخانه طي سال جاري عنوان و اضافه كرد: اين حمايت براي حضور آن‌ها در كنگره‌هاي داخلي هم انجام مي‌شود.

 

تعداد بازدید:
56
نویسنده:
منبع:
كميته تحقيقات دانشجويي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كدپستي : 8815713471    تلفن : 33342414 -038
vcrt@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1397/04/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal