دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۶/۳۰
1394/06/23
حضور موفق دانشجويان عضو كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در شانزدهمين كنگره سالانه ملي و ششمين كنگره بين المللي دانشجويان علوم پزشكي كشور
مراسم افتتاحيه شانزدهمين كنگره ملي سالانه و ششمين كنگره بين المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشكي كشور از تاريخ 17 لغايت 20 شهريور ماه سال 1394 در مركز همايش هاي بين المللي روزبه به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني زنجان برگزار شد. كنگره با حضور وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي جناب آقاي دكتر سيدحسن قاضي‌زاده ‌هاشمي، جناب آقاي دكتر شاهين آخوندزاده قائم مقام معاونت تحقيقات و فناوري، آقاي دكتر مسعود امانلو دبير كميته كشوري تحقيقات دانشجويي و مقامات استاني زنجان آغاز گرديد.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از برنامه‌ريزي براي تصويب بودجه‌هاي تحقيقاتي كوچك دانشگاهي خبر داد و افزود: بودجه تحقيقات دانشگاهي كوچك 2 ميليون تومان است و وزارتخانه براي دانشجويان محقق بعد از فارغ‌التحصيلي هم برنامه‌هايي را پيش‌بيني كرده است كه از آن جمله مي توان به برنامه جذب دستيار پژوهشي در قالب طرح نيروي انساني و مشمولين نظام وظيفه و نيز برنامه پزشك پژوهشگر اشاره نمود. 
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي حمايت از كميته‌هاي تحقيقات دانشجويي را از ديگر برنامه‌هاي وزارتخانه طي سال جاري عنوان و اضافه كرد: اين حمايت براي حضور آن‌ها در كنگره‌هاي داخلي هم انجام مي‌شود. 
همچنين به نقل از دبير كميته كشوري تحقيقات دانشجويي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دانشجويان متقاضي استفاده از بودجه تحقيقاتي 2 ميليوني با مراجعه به سايت http://www.nimad.ac.ir و ارائه پروپوزال در 7 حيطه ارائه شده در اين سايت و با مراجعه به كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه خود مي توانند اقدام به جذب گرانت نمايند.
اين همايش كه با هدف بحث و تبادل نظر پيرامون موضوعات مختلف علوم پزشكي و نتايج تحقيقات انجام شده توسط دانشجويان عضو كميته هاي تحقيقات دانشجويي دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور برگزار گرديد دانشجويان در حيطه هاي علوم پايه، علوم باليني، بهداشت و تغذيه، پرستاري و مامائي و ساير زير گروه هاي پزشكي به ارائه مقالات خود پرداختند.
اين كنگره با ارائه حدود 600 مقاله علمي به صورت سخنراني و پوستر، چندين نشست علمي با حضور اساتيد برجسته و صاحبنظر برگزار شد. همچنين به منظور افزايش سطح دانش و مهارت پژوهشي دانشجويان چندين كارگاه آموزشي با موضوعات مختلف برگزار شد.
در اين كنگره كه با حمايت وزارت بهداشت درمان و آموزش و پزشكي و اهتمام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و كميته كشوري تحقيقات دانشجويي برگزار شد، از يك هزار و 782 مقاله دريافت شده يك هزار و 425 مقاله به داوران ارسال شد كه در نهايت 564 مقاله مورد پذيرش قرار گرفت و از 564 مقاله پذيرفته شده در اين كنگره 425 مورد در قالب پوستر، 56 مورد در قالب سخنراني و 83 مورد در قالب سخنراني كوتاه بود.
در اين كنگره دانشجويان عضو كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد با حضور پرشور و با ارائه 1 سخنراني، 4 سخنراني كوتاه و 10 پوستر به ارائه مقالات پژوهشي پرداختند كه در قياس با ساير دانشگاهها جز 10 كميته تحقيقات دانشجويي برتر از حيث تعداد مقالات پذيرفته شده بود.
لازم به ذكر است در اين كنگره بيش از 600 نفر از دانشجويان از سراسر كشور به همراه سرپرستان و دبيران كميته هاي تحقيقات دانشجوئي و به همراه مسئولين وزارتي و استاني حضور داشتند و در مراسم اختتاميه با حضور معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از مقالات برتر هر حيطه تقدير گرديد.
گفتني است هر ساله اين كنگره به ميزباني يكي از دانشگاههاي علوم پزشكي كشور و با انتخاب مقالات برتر بر اساس نظر داوران در پانلهاي تخصصي انتخاب و در مراسم اختتاميه با اهداي جوايز نفيس مورد تقدير قرار خواهند گرفت.
تعداد بازدید:
74
نویسنده:
منبع:
كميته تحقيقات دانشجويي
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كدپستي : 8815713471    تلفن : 33342414 -038
vcrt@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/06/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-