دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۶/۲۹
1396/08/14
دانشگاه علوم پزشكي شهركرد موفق به كسب رتبه برتر پژوهشي براي چهاردهمين سال متوالي شد
به گزارش وب دا؛ دكتر سيد كمال صولتي افزود: دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در حوزه توليد علم با انتشار 185 مقاله ISI و 68 پابمد و 219 اسكوپوس و در مجموع 471 مقاله در سال 2016 همچنان در حال پيشي گرفتن از رقباي خود است.
معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت: همچنين اين دانشگاه در شاخص H (ميزان استناد به مقالات دانشگاه) با كسب امتياز 56 در سال 2016 در جايگاه اول در بين دانشگاه هاي هم تراز قرار گرفته است.
دكتر صولتي اظهار داشت: نسبت مقالات به تعداد اعضاي هيئت علمي 1.97 مي باشد كه در اين شاخص نيز دانشگاه علوم پزشكي در رتبه اول در بين دانشگاه هاي هم تراز خود قرار گرفته و به ازاي هر عضو هيئت علمي قريب به 2 مقاله به چاپ مي رسد كه همين امر به ارتقاء وضعيت پژوهش دانشگاه كمك شاياني نموده است.
وي، شاخص ساختار را از ديگر شاخص هاي برتر و موثر در كسب جايگاه پژوهشي دانشگاه برشمرد و افزود: اين شاخص شامل: محورهاي نيروي انساني،‌ اخلاق در پژوهش، تحقيقات دانشجويي و زير ساخت هاي دانشگاه مي باشد كه محور اخير خود شامل مطالعات كوهورت ، بيو بانك ، ثبت بيماري ، منابع الكترونيك و آزمايشگاه هاي جامع مي باشد.
وي تصريح كرد: امتياز دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در سال 2016 در حوزه توليد علم و ساختار در مجموع امتياز اين دانشگاه در دو حوزه مذكور به 1774.5 در سال 2016 رسيده است.
به گفته وي، معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت براي اولين بار نتايج رتبه بندي را بدون در نظر گرفتن تيپ بندي دانشگاه ها بصورت كلي اعلام كرد كه دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در بين 55 دانشگاه رتبه 12 را كسب كرد كه اين رتبه بالاتر از برخي دانشگاههاي تيپ 1 و بالاتر از 20 دانشگاه تيپ2 قرار گرفته و تنها 3 دانشگاه تيپ 2بالاتر از اين دانشگاه قرار گرفتند . 
دكتر صولتي خاطر نشان كرد: هم اكنون بر اساس تيپ بندي صورت گرفته، 9 دانشگاه در تيپ 1 و در دو تيپ 2 و 3 هركدام 23 دانشگاه قرار دارند.
وي افزود: با توجه به اينكه در هيچ كجاي دنيا رايج نيست كه دانشگاه ها را تيپ بندي كنيم بنابراين پيشنهاد مي شود؛ ارزيابي حوزه تحقيقات و فناوري دانشگاه ها بر اساس ميزان امتيازات كسب شده و دانشگاه ها بصورت كلي با يكديگر مقايسه شوند و در صورتي تيپ بندي دانشگاه ها، دانشگاه هاي با رتبه و امتياز پژوهشي بالاتر در تيپ هاي بالاتر قرار بگيرند تا امكان رقابت با دانشگاه هاي قوي براي آنها فراهم شود.
دكتر صولتي گفت: كميته تحقيقات دانشجويي اين دانشگاه نيز براي اولين بار طي سالهاي گذشته رتبه اول را در بين كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه هاي همتراز را بدست آورده است.
به گفته وي، اين كميته در سال 2014 رتبه سوم،‌2015 رتبه دوم و در سال 2016 موفق به كسب رتبه اول شده است.
معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي شهركرد تصريح كرد: كسب اين موفقيت ها نشان از توانمندي پژوهشي دانشگاه داشته و خوشبختانه اين دانشگاه در حوزه پژوهش نسبت به گذشته بسيار ارتقاء يافته و نسبت به سال گذشته امتيازات پژوهشي آن نسبت به رقبايش به مراتب بيشتر شده است.
وي در پايان اظهار داشت: بعنوان خادم حوزه تحقيقات اين موفقيت را به تمامي مسئولين فعلي و سابق دانشگاه و همچنين محققين پرتوان دانشگاه اعم از هيئت علمي، دانشجويان و پرسنل تبريك عرض كرده و از خداوند سبحان موفقيت و سربلندي بيشتر دانشگاه را در تمام حوزه ها آرزومندم
 
 
تعداد بازدید:
14
نویسنده:
م.نظري
منبع:
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كدپستي : 8815713471    تلفن : 33342414 -038
vcrt@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/06/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-